Životopis

Životopis

Dobrý den,

Jmenuji se Miroslav Poche, narodil jsem se 3. 6. 1978. Již od mládí jsem se intenzivně zajímal o historii, politiku a zahraniční vztahy. Tyto mé zájmy mě přivedly ke studiu mezinárodních vztahů a politologie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.  Současně se studiem na UK jsem studoval na České zemědělské univerzitě, obor evropská a agrární diplomacie na Provozně-ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. V průběhu studií jsem absolvoval pobyt na slovinské univerzitě v Ljubljani na Fakultě sociálních věd.

Během studií jsem se účastnil mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v Bosně a Hercegovině, posléze jsem pracoval pro zvláštního zpravodaje Organizace spojených národů (OSN) pro lidská práva v bývalé Jugoslávii, kde jsem byl osobním asistentem pana Jiřího Dienstbiera seniora. Po ukončení činnosti pro zpravodaje OSN jsem se stal referentem na Odboru mezinárodní obchodní spolupráce na Ministerstvu zemědělství. V roce 2002 jsem byl zvolen do Zastupitelstva hlavního města Prahy, kde jsem byl v letech 2002 až 2006 předsedou Zahraničního výboru, v období 2006-2008 jsem předsedal Finančnímu výboru, v roce 2006 jsem se stal předsedou Výboru infrastruktury. V současné době vykonávám funkci poslance Evropského parlamentu. Jsem členem Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku – ITRE, Delegace pro vztahy s Čínskou lidovou republikou – D-CN a Delegace v Parlamentním shromáždění Euronest – DEPA.

Od roku 1997 jsem členem České strany sociálně demokratické, kde jsem působil v řadě orgánů ve vedení strany. V organizaci Mladých sociálních demokratů jsem po čtyři roky zastával pozici místopředsedy pro zahraničí. Byl jsem i členem Rady pro mezinárodní vztahy.

Mezi mé zájmy patří především dění kolem nás, sport, cestování. Hovořím  anglicky, slovinsky a francouzsky. V současné době vykonávám funkci viceprezidenta pro sport Českého svazu cyklistiky.

Jsem ženatý a spolu s manželkou, která pochází ze Slovinska, se snažíme z našich dvou dětí vychovat slušné a pracovité lidi.

S pozdravem Miroslav Poche