Životopis

Životopis

Narodil jsem se 3. 6. 1978. Už jako relativně mladý mne zajímala historie, politika a zahraniční vztahy. To je také důvod, proč jsem vystudoval mezinárodní vztahy a politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.  Současně se studiem na UK jsem studoval na České zemědělské univerzitě, obor evropská a agrární diplomacie na Provozně-ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Během studií jsem absolvoval pobyt na slovinské univerzitě v Ljubljani na Fakultě sociálních věd.

Při studiích jsem se účastnil mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v Bosně a Hercegovině, posléze jsem pracoval pro zvláštního zpravodaje Organizace spojených národů (OSN) pro lidská práva v bývalé Jugoslávii, kde jsem byl osobním asistentem pana Jiřího Dienstbiera seniora. Po ukončení činnosti pro zpravodaje OSN jsem se stal referentem na Odboru mezinárodní obchodní spolupráce na Ministerstvu zemědělství.

V roce 2002 jsem byl zvolen do Zastupitelstva hlavního města Prahy, kde jsem byl:

  • 2002 až 2006 předsedou Zahraničního výboru
  • 2006-2008 předsedou Finančnímu výboru
  • v roce 2006 jsem se stal předsedou Výboru infrastruktury

V současné době jsem poslancem Evropského parlamentu, kde jsem členem:

  •  Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku – ITRE
  • Delegace pro vztahy s Čínskou lidovou republikou – D-CN
  • Delegace v Parlamentním shromáždění Euronest – DEPA

Od roku 1997 jsem členem České strany sociálně demokratické, kde jsem působil v řadě orgánů ve vedení strany. V organizaci Mladých sociálních demokratů jsem čtyři roky zastával pozici místopředsedy pro zahraničí. Byl jsem i členem Rady pro mezinárodní vztahy.

Rád sportuji a cestuji. Hovořím  anglicky, slovinsky a francouzsky. V současné době vykonávám funkci viceprezidenta pro sport Českého svazu cyklistiky.

Jsem ženatý a spolu s manželkou, která pochází ze Slovinska, se snažíme z našich dvou dětí vychovat slušné a pracovité lidi.

Miroslav Poche