V médiích

V médiích

ČSSD teď není stranou pro masy 6.11. 2017 Lidové noviny
Europoslanec Miroslav Poche patří i po drtivé volební prohře k nejvlivnějším politikům sociální demokracie.

Model financování BBI 20.9.2017 The Parliament Magazine
Model financovani tzv. BBI musime zmenit tak, aby firmy chtely samy prispivat.

Levice prožívá krizi identity 25.6.2017 Právo/Novinky.cz
Evropští socialisté procházejí krizí identity, která je daná tím, že přistoupili na novou cestu. V mnoha zemích spolupracují s pravicí a nejsou schopni reagovat na nové výzvy, ať už je to globalizace, změna na trhu práce, nebo migrace.

Volební kandidát navštívil seniory 30.4.2014 Jičínský deník

Hořice – Miroslav Poche je kandidátem ČSSD ve volbách do Evropského parlamentu. Včera navštívil hořický domov seniorů.

 

PRAŽSKÉ LISTY 1/2014

Rozhovor s Miroslavem Poche

 

Premiér se ptal, zda se někdo nechystá starostu vystřídat 15.4.2014 Náchodský deník

Náchod – „Koukám, co je tady nového a vidím, že se opravuje věž,“ řekl předseda vlády Bohuslav Sobotka, když včera před devátou hodinou ráno vystoupil před náchodskou radnicí z černé limuzíny a pohlédl na zdejší zámek. Při oficiálním přijetí na radnici mu zazpívalo šest dětí z Mateřské školy Vančurova. Premiér se při milém nadšení dětí usmíval. Sám pak také dětem za vystoupení hlasitě poděkoval.

 

Premiérská návštěva se prohnala okresem. Ve vlaku  15.4.2014 Rychnovský deník

Rychnovsko – Černé limuzíny, ochranka, oranžové růže a také několik známých politických tváří – to byl obrázek včerejšího poledne na týnišťském nádraží. Přijeli tam premiér Bohuslav Sobotka, radní pro oblast dopravy Karel Janeček a sociálnědemokratičtí kandidáti do Evropského parlamentu – Miroslav Poche, Ivana Tomková a lídr voleb Jan Keller.  Premiér Bohuslav Sobotka a Miroslav Poche příchozím rozdávali růže. Ty potěšily hlavně ženy.

 

Politik ČSSD se jednoznačně vyjádřil k dostavbě D11  4.4.2014 Královéhradecké novinky

Miroslav Poche, kandidát do Evropského parlamentu za ČSSD, se ostře vymezil vůči stále nedořešené dálniční dostavbě na Hradecku. Pro KrálovéHradecké novinky.cz řekl, že se tento stav musí řešit. „Současnou situaci považuji za naprosto skandální. Pokračování stavby nestojí v cestě ani tak nedostatek financí, jako liknavost několika málo jedinců. Vznesené požadavky ohledně ceny za prodej pozemků jsou podle mého názoru naprosto nepřijatelné. D11 může do regionu přinést stovky, možná tisíce nových pracovních míst,“ konstatoval pro naši redakci Poche.

 

Kandidát Miroslav Poche: EU selhala v politice zaměstnanosti  2.4.2014 Parlamentní listy

Sociálnědemokratický kandidát do Evropského parlamentu Miroslav Poche v rozhovoru pro Pražský deník zavzpomínal na svá studentská léta, prozradil svůj politický vzor a odhalil, s čím jde do evropských voleb. Přestože je dlouhodobě spíše proevropský, do EU si rýpl v souvislosti s politikou nezaměstnanosti. „Ve Španělsku je 50% nezaměstnanost lidí do 30 let, což není jen jejich problém, hrozí to i nám,“ upozorňuje Poche.

 

Miroslav Poche: Než kolegové dorazí do práce, chodím si zaběhat  1.4.2014 Pražský deník

Kandidát ČSSD do Evropského parlamentu Miroslav Poche je ranní ptáče, „odnáší“ to kolegové i novináři. Scházíme se na pražském magistrátu, kam byl zvolen jako zastupitel.

 

Poche (ČSSD): Ukrajina, Rusko a české národní zájmy 21.3.2014 Parlamentní listy

Věta o hájení českých národních zájmů má u spousty lidí punc prázdné, bezobsažné fráze.

Z mého pohledu je tomu tak z důvodu jejího zbytečného nadužívání, ať už politiky či médii. Reálně se však jedná o zcela zásadní princip, kterým by se měl řídit každý, kdo se, byť třeba jen okrajově, pohybuje v oblasti zahraniční politiky a mezinárodních vztahů.

 

Poche (ČSSD): Evropa na začátku konce 19.3.2014 Parlamentní listy

Od druhé světové války toužila Evropa po objevení nové dimenze mezinárodní politiky a úplném vyloučení hrubé síly a řinčení zbraněmi jakožto způsobu řešení konfliktů. Převládlo přesvědčení, že propletením vztahů mezi evropskými zeměmi prostřednictvím všestranné spolupráce a jejich zauzlením tisícem společných smluv a institucí dojde ke vzniku nového světa.

 

Unie? „Žena, kterou urážíme a tvrdíme, jak je ošklivá“    15.3.2014 Pardubický deník

Studenti pardubického Gymnázia Mozartova debatovali s kandidáty na europoslance

Pardubice – Politické vyjednávání není nic jednoduchého. O tom se mohli přesvědčit studenti, kteří ve čtvrtek odpoledne navštívili aulu Gymnázia Mozartova. Beseda s poslancem Evropského parlamentu Edvardem Kožušníkem a dvěma kandidáty na tuto pozici v květnových volbách – Miroslavem Pochem a Tomášem Zdechovským se sice nesla v přátelské atmosféře, ale rozličnost názorů jednotlivých politiků byla více než zřejmá.

 

EU sama vyhrotila situaci na Ukrajině, řekl kandidát ČSSD do Evropského parlamentu    27.2.2014   Novinky.cz

Kandidát na europoslance za ČSSD Miroslav Poche obvinil Evropskou unii, že eskalovala krizovou situaci na Ukrajině. „Evropská zahraniční politika selhala, stejně jako selhala v situaci v Jugoslávii a při arabském jaru, kde EU podporovala radikály,“ řekl Poche na čtvrteční tiskové konferenci v Lidovém domě.

 

Otázky Václava Moravce   26.5.2013   iVysílání ČT

Miroslav Poche – Bohuslav Svoboda – Tomáš Hudeček – Karel Schwarzenberg